بامبو، نمایانگر به حق اهداف فروشگاه آیکیا

محصولات مرتبط

99
BO-DTHT171G-01
6,900,000 تومان

گالری تصاویر پروژه

محصولات پیشنهادی

BO-DTC171G-01
BO-DTC171G-01
6,900,000 تومان
99
BO-DTHT171G-01
6,900,000 تومان

محصول پیشنهادی

BO-DTHT500G
BO-DTHT500G
6,900,000 تومان

بامبو، نمایانگر به حق اهداف فروشگاه آیکیا

شعبه فروشگاه زنجیره‌ای مبلمان آیکیا (IKEA) در پرتغال، دیزاین خود را متناسب با تصویر جهانی این برند ارایه کرده است. آیکیا متعهد به رویکرد پایداری در حیطه تولید مبلمان است و تا سال 2030 فعالیت در این حوزه را به صورت جدی برای تبدیل شدن به یک کمپانی دورانی (بر پایه اقتصاد دورانی) ادامه می‌دهد. 

یک شرکت دورانی نوعی از کسب و کار است که شامل استفاده مجدد، تعمیر، نوسازی،  بازیافت متریال و محصولات تا حد ممکن می‌باشد. در واقع هدف این کمپانی‌ها افزایش چرخه عمر محصول و کاهش ضایعات و پسماند است.

در این پروژه، آیکیا به دنبال ایجاد یک تراس وسیع متناسب با رویکرد اتخاذ شده شرکت نسبت به مسائل زیست محیطی (استفاده از مواد تجدید پذیر با کمترین آسیب به طبیعت) بود. بنابراین معماران این بنا، دکینگ بامبو از برند موزو (Moso) یعنی Decking Bamboo X-treme را انتخاب کردند.

بامبو نسبت به بسیاری از انواع چوب استحکام، دوام و انعطاف پذیری بالایی دارد و برای آوردن حس و حال طبیعت در معماری، بدون نگرانی از قطع درختان و آسیب به محیط زیست گزینه خوبی محسوب می‌شود. برای مواقعی که قرار است بامبو در معرض آب و رطوبت بالایی قرار بگیرد مانند این پروژه، سری دکینگ‌های x-treme که مقاومت و کیفیت بالاتری دارند توصیه می‌شود.

برای مقاومت در برابر لغزش هنگام تردد در زمان بارش برف و باران نیز دکینگ به صورت آجدار و مضرس نصب شد.

در این پروژه به علت اولویت رویکرد مبتنی بر پایداری علاوه بر دکینگ بامبو، پانل‌های خورشیدی، شیرآلات کم مصرف، مکانیزم استفاده از آب باران برای شستشوی توالت‌ها و… نیز به کار رفته و یک ساختمان پایدار به وجود آمده است.

مشخصات پروژه

پروژه‌های مشابه

No data was found