در هم آمیختگی سختی و ظرافت در پنل مشبک بامبو در طراحی فرودگاه

محصولات مرتبط

گالری تصاویر پروژه

محصولات پیشنهادی

BP-MP-1050-NP
BP-DT1050-NP
21,200,000 تومان
BP-MP1050
BP-DT1050
21,200,000 تومان

در هم آمیختگی سختی و ظرافت در پنل مشبک بامبو در طراحی فرودگاه

طراحی سالن لکسوس در فرودگاه بروکسل بلژیک، فراتر از یک مکان ساده برای استراحت مسافران منتظر است. با بازدیدکنندگان طبق سنت مهمان نوازی ژاپنی، به نام اوموتناشی (omotenashi) رفتار می‌شود، به این معنی که مشابه استقبال گرم و احترامی که میزبان به مهمان در خانه خود دارد؛ با مسافران برخورد می‌شود.

طراحی سالن 700 متر مربعی با تمرکز بر القای حس خوب توسط شرکت FITCH انجام شده است. طراحان بر این باور بوده‌اند که طراحی این قدرت را دارد که جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.

بنابراین متریال‌های این سالن با دقت زیادی انتخاب شدند تا پیوندی بین سنت و مدرنیته ایجاد کنند. برای مثال، در جلو پنجره‌های نمای این سالن در داخل فضا، پنل‌های مشبکی قرار گرفته است که این پنل‌ها الهام گرفته از نمای مشبک جلوی خودروهای لکسوس می‌باشد.

این پنل‌های مشبک از جنس بامبو است، متریالی که در فضای داخلی اتومبیل‌های لکسوس نیز استفاده می‌شود. طراحی این پنل‌ها با Masamichi Katayama و اجرای هنرمندانه و دقیق آنها بر عهده شرکت Bosq است.

جدا از این پانل‌های سالید بامبو که هنرمندانه برش داده شده‌اند، از پنل‌های بامبو شرکت موزو (MOSO) برای پوشش دیوارها و قطعات زیبای مبلمان در سایر قسمت‌های سالن نیز استفاده شده است؛ به طوری که فضایی گرم و دلپذیر به وجود آمده است. تصاویری که عکاس پروژه Lior Teitler از نگاه لنز دوربین خود ثبت کرده گویای کیفیت، مقاومت و زیبایی این صفحات مشبک بامبو است.

پنل‌های بامبو موزو از نوع چوب مهندسی شده هستند که در مقایسه با چوب طبیعی سالید بسیار متراکم و مقاوم تر اند. مقاومت در برابر سایش و سختی این پنل‌ها باعث می‌شود که یک عمر دوام داشته باشند. امکان انعطاف پذیری در طراحی با کاربرد پنل سالید به علت اندازه، ضخامت، پیکربندی، سبک و رنگ‌های متفاوت آن وجود دارد.

مشخصات پروژه

پروژه‌های مشابه

No data was found