آپارتمان های دانشجویی Hermes City Plaza

محصولات مرتبط

گالری تصاویر پروژه

ساختمان اداری سابق Hermes City Plaza در سال 2017 به آپارتمان‌های دانشجویی برای کالج دانشگاه Erasmus تغییر کاربری داد. این بازسازی با رویکرد مدرن با الهام از جنبش خانه‌های کوچک، توسط گروه معماری استاندارد (Standard Studio) به صورت کاملا کاربردی طراحی و اجرا شده است.

به علت سبکی، دوام بالا و القای حس گرمای چوب، پنل های بامبو برند MOSO مورد توجه طراحان در 218 خانه دانشجویی فرنیش شده‌ی این مجتمع مسکونی قرار گرفت. انتخاب هوشمندانه پنل‌های رنگ روشن بامبو باعث می‌شود فضای نقلی آپارتمان‌ها بزرگتر از آنچه هست جلوه کند.

چالش این پروژه تبدیل فضای 15 متر مربعی به یک آپارتمان دانشجویی کامل بود. کامل به این معنی که تمام تجهیزات و فضاهای ضروری مانند توالت، دوش، روشویی، میز ناهار خوری، کاناپه، تخت سایز کوئین، آشپزخانه و انباری در این مساحت کم فراهم شود. این امر با استفاده بهینه از تمام سطوح و به ویژه ارتفاع اتاق و همچنین به کارگیری مبلمان چند عملکردی و جمع و جور میسر شد. برای مثال به جای اشغال کف زمین توسط تخت کوئین، آن را در ارتفاع دو متری از زمین قرار دادند. همچنین یک کمد لباس جادار پله دسترسی به تخت را نیز تشکیل می‌دهد که در بخش‌هایی از آن، بامبو به کار رفته است.

بامبو جزء متریا‌ل‌هایی است که به علت مزایای زیادش نقش عمده‌ای در این ساختمان دارد. از فضای مشترک آپارتمان‌ها گرفته تا درون هر واحد: مثلا در فضای ناهارخوری، اتاق تلویزیون، سالن مطالعه و… تا لوازم و سطوح هر آپارتمان مثل صبحانه خوری، میز کار، شلف‌های آشپزخانه و سطح زیر تخت خواب که سقف ورودی آپارتمان را تشکیل می‌دهد.

قطعا انتخاب بامبو به دلایلی چون دوستدار محیط زیست بودن، کیفیت یکسان محصولات، به صرفه بودن از نظر اقتصادی (عدم نیاز به تعویض و نیاز به ترمیم کمتر) انتخاب مناسبی برای این مجتمع مسکونی بوده است.

مشخصات پروژه

پروژه‌های مشابه

No data was found