نمونه‌ای از بازسازی موفق با بامبو در یک ساختمان اداری

محصولات مرتبط

گالری تصاویر پروژه

محصولات پیشنهادی

BP-MP-1050-NP
BP-DT1050-NP
21,200,000 تومان

نمونه‌ای از بازسازی موفق با بامبو در یک ساختمان اداری

خانه استانی گلدرلند در آرنهم هلند، از مجموعه ی سه ساختمان تشکیل شده است.

مسئولیت طراحی داخلی و بازسازی این ساختمان مسکونی سابق با شرکت OTH Architecten در همکاری با Team V است. اجرای این ساختمان که اکنون به فضایی اداری تبدیل شده است نیز با شرکت Finesse / Gielissen می‌باشد. 

ایده و نقطه شروع طراحی پروژه 29 هزار متر مربعی Gelders Huis، ارتقا کیفیت جلسات بین کارمندان و مراجعان و تشویق کارمندان به تعامل بیشتر با یکدیگر بود. 

در همین راستا بخش‌های مختلف ساختمان توسط پل‌هایی به یکدیگر مرتبط‌ شدند و پاسیو قدیمی آن به سالن پذیرش تبدیل شد. بامبو نیز نقش اساسی در طراحی داخلی این پروژه ایفا می‌کند. به طوری که با آوردن حس خوب طبیعت به دفتر، تعاملات را دلپذیرتر و کاراتر کرده است.

استفاده از بامبو به همراه رنگ‌های روشن، به ایجاد فضایی گرم و دلنشین در این مجموعه که از رنگهای سرد (خاکستری و مشکی) اشباع شده بود کمک کرده است که در عکس‌های Ruben Visser قابل مشاهده است.

در این مجموعه از سه محصول بامبو شرکت موزو (Moso) یعنی سری سوپریم (Bamboo Supreme) (1400مترمربع)، سری ونیر (Bamboo Veneer) (1600مترمربع) و پنل سالید بامبو (Bamboo Solid Panel) (350مترمربع) استفاده شده است.

سری Supreme با تنوع در رنگ و پترن، متشکل از دو لایه فشرده شده است که ضخامت لایه رویی آن باعث می‌شود دوام خود را در طولانی مدت حفظ کند. همچنین این سری از بسیاری از کفپوش‌های چوبی نازک تر است و این یک مزیت در پروژه‌های نوسازی به شمار می‌آید؛ به خصوص زمانی که کفپوش جدید بر روی کفپوش‌های موجود باید نصب شود.

سری veneer نیز مشابه دیگر محصولات بامبو موزو دارای تنوع در اندازه، طرح و رنگ است و چون در برابر ترک خوردن مقاوم شده است در بسیاری از کاربردها که نیاز به انعطاف دارد استفاده می‌شود. این سری بامبو با چسب بدون فرمالدئید (E0 norm) و گواهی FSC عرضه می‌شود و می تواند حداقل ضایعات در برش را داشته باشد.

مشخصات پروژه

پروژه‌های مشابه

No data was found