Wuxi تئاتری از جنس بامبو، سمبلی از ترکیب سنت و مدرنیته در چین

محصولات مرتبط

گالری تصاویر پروژه

محصولات پیشنهادی

BO-DTC171G-01
BO-DTC171G-01
6,900,000 تومان
BP-MP-1050-NP
BP-DT1050-NP
21,200,000 تومان
BP-MP1050
BP-DT1050
21,200,000 تومان

Wuxi تئاتری از جنس بامبو، سمبلی از ترکیب سنت و مدرنیته در چین

تئاتر بزرگ Wuxi در چین به دلیل موقعیت‌اش در ساحل شمالی دریاچه Taihu با پل جاده ای نزدیک به آن، تداعی کننده خانه معروف اپرای سیدنی است. ساختمان تئاتر با ارتفاع 50 متر با هشت سقف بال مانند غول پیکر با یک مفهوم هنری و زیست محیطی منحصر به فرد توسط گروه Pekka Salminen – Pes Architects طراحی شده است. بامبو، به عنوان یک مصالح ساختمانی سنتی چینی، به دلیل روش تولید جدید آن به صورت مدرن و در دو حالت روکش بامبو و تیر سالید (Solid Beam) در آتریوم اصلی اپرا استفاده شده است. شیوه قرارگیری بامبو نیز با توجه به نیازهای آکوستیک و جنبه معماری خانه اپرا شکل گرفت.
روکش بامبو شرکت موزو (Moso) موجود در این پروژه از الیاف بامبو تشکیل شده است. یک روکش با کیفیت باید ترجیحا دو طرفه و فشرده باشد. یک لایه پشم سلولزی نازک نیز این ورقه‌ها را برای جلوگیری از ترک خوردن می‌پوشاند.
روکش بامبو موزو در اندازه، رنگ و طرح‌های مختلف موجود است و با چسب بدون فرمالدهید (E0 norm) و گواهی FSC عرضه می‌شود. روکش بامبو موزو عمدتاً به صورت رنگ خودرنگ بامبو ارائه می‌شود و می‌تواند با کمترین ضایعات ناشی از برش بامبو پرداخت شود.
تیرهای سالید موزو نیز در ابعاد و رنگ‌های متفاوت با پروسه پرداخت آسان، استفاده دکوراتیو یا سازه‌ای دارند.
هر دوی این محصولات کربن خنثی، مقاوم در برابر آتش، محکم و با دوام، تجدیدپذیر، مناسب از نظر سلامتی (ضد حساسیت و انتشار کم ترکیبات آلی فرار) هستند و با عدم نیاز به تعویض زودهنگام و نیاز به ترمیم کمتر، گزینه‌ای عالی برای ساختمان سازی محسوب می‌شوند.

مشخصات پروژه

پروژه‌های مشابه

No data was found